OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła 

22 września 2019  

 

 25nzc

 1. W ciągu tygodnia w liturgii:


- w poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana;


- w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;


- w sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika.


2. W dniu 28 września (w ostatnią sobotę miesiąca), Asysta Karmelitańska organizuje coroczną pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. W drodze powrotnej nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Gidlach. Zapisy przy furcie klasztornej, bądź w zakrystii. Szczegółowy program w kruchcie kościoła.


3. Rodziców, którzy pragną, by ich dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu w kancelarii parafialnej do końca września br. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 31 maja 2019 roku o godz. 11.30. Spotkanie rozpoczynające przygotowanie odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca października po Mszy Świętej wieczornej.


4. Młodzież naszej parafii z klasy siódmej, ósmej i pierwszej licealnej, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu swego udziału w katechezie przygotowującej w kancelarii parafialnej do końca września. Bierzmowanie odbędzie się w pierwszej klasie liceum.

Komunikaty Kurii


- Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza 28 września br. na godz. 11.00 do Piotrkowa Trybunalskiego, do kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła do udziału we Mszy Świętej, podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej fary do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko.


- Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Bę-dziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.


- Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w niedzielę 29 września 2019 r. o godz. 12.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 2 alumnom roku szóstego, natomiast 4 alumnów roku trzeciego otrzyma strój duchowny. Uroczystości odbędą się w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Barbary w Starych Skoszewach.


- Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 27 września 2019 r. na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy o godz. 19.00.

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

22 września 2019