OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta piąta Niedziela zwykła

23 września 2018 r.

25nzb 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Misje Miłosierdzia w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu do misji oraz w misjach głoszonych w naszym kościele. Podziękowanie kierujemy do naszej Asysty Karmelitańskiej za przygotowanie nawiedzenia, udział w liturgii oraz ufundowanie nowego drewnianego Krzyża Misyjnego. Dziękujemy siostrze Kseni, naszej zakrystiance oraz Pani Oli za przygotowa-nie i udekorowanie świątyni, Pani Ani za posługę w zakrystii. Wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w powitaniu, w spotkaniach misyjnych i pożegnaniu ikony Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Andrzeja, naszego organisty, za trud towarzyszenia nam podczas nawiedzenia i misji przez śpiew i grę na organach. Dziękujemy naszym ministrantom i tym, którzy brali czynny udział w liturgii podczas Misji. Niech dzieło Bożego Miłosierdzia, które dokonało się w naszych sercach podczas Misji wydaje jak najobfitszy plon w dalszym życiu całej naszej parafii i naszym osobisty dążeniu do nieba.


2. W ciągu tygodnia w liturgii:
- w czwartek św. Wincentego a Paulo, kapłana;
- w piątek święto św. Wacława, męczennika;
- sobotę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


3. Grupa Formacyjna im. o. Jana Brzany zaprasza wszystkich, którzy pragną poznawać nauczanie wielkich świętych Karmelu i ich sposób na pogłębienie przyjaźni z Panem Jezusem. W roku 2018/2019 rozważać będziemy drogę wskazaną przez św. Teresę z Avila, drogę, która prowadzi do wdzięczności i radości z przebywania z Bogiem. Zaczynamy w poniedziałek 8 października Mszą Świętą o godz. 19.00 w kościele. Następnie odbędzie się spotkanie w salce parafialnej. Całość poprowadzi o. Szymon. Tematem tegorocznych rozważań jest „Ojcze nasz w rozumieniu św. Teresy z Avila.


4. Rodziców, którzy pragną, by ich dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu w kancelarii parafialnej do końca września br. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 roku o godz. 11.30. Spotkanie rozpoczynające przygotowanie odbędzie się w drugi piątek miesiąca października po Mszy Świętej wieczornej.


5. Młodzież naszej parafii, która w przyszłym roku pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu swego udziału w katechezie przygotowującej w kancelarii parafialnej do końca września br.

 

Komunikat Kurii


* Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

 

ZAPROSZENIA


* Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają wszystkich na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br. w Parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości 1. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny, posiłki dla uczestników gratis. Rejestracja uczestników poprzez stronę internetową www.faustyna.ewenea.pl, a także w dniu rozpoczęcia 4. października br. od godz. 8.30. przy kościele św. Faustyny w Łodzi. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.


* Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych, literatury, poezji, teatru i filmu. Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 17.00 do 20.00. Kadrę dydaktyczną Akademii tworzą artyści, wykładowcy uniwersyteccy i akademiccy, krytycy i recenzenci sztuki, animatorzy kultury. Pierwsze spotkanie 8. października br. Szczegółowe informacje i zgłoszenia stronie Studium Muzyki Kościelnej. W sobotę 13 października br. w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123 w Łodzi) rozpocznie się szósta edycja Kursu Chorału Gregoriańskiego. Zajęcia będą w drugie soboty miesiąca, od godz. 13.00 do ok. 16.30. W ramach zajęć: wykład, zajęcia teoretyczne, próba śpiewu i Msza św. ze śpiewem gregoriań-skim. Pierwsze spotkanie 13 października br.


* Duszpasterstwo Służby Zdrowia AŁ, Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oddział łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają wszystkich farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na świętowanie Dnia Aptekarza w środę 26 września 2018 roku. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2), po której nastąpi spotkanie poprzedzone prelekcją pt. „Farmaceuci w dziejach Łodzi” w pobliskim Muzeum Farmacji w Łodzi (Plac Wolności 2).

 

 

  o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

23 września 2018 r.