OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga Niedziela Wielkiego Postu 

17 marca 2019 

2NDWP RC1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Po Mszach Świętych w kruchcie kościoła można złożyć ofiary do puszek na potrzeby misji.


2. Przeżywamy czas wielkopostnych rekolekcji. Nauk rekolekcyjnych można wysłuchać dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej oraz jutro podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 i 18.00. Rekolekcje głosi o. Roman Hernoga, przełożony klasztoru w Zwoli. Ofiary zebrane podczas rekolekcji zostaną przeznaczone jako wsparcie dla budowanego tam klasztoru.


3. Dziś po południu serdecznie zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


4. Dzisiaj o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


5. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona oraz Opiekuna naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej - Głównego Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 11.30 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył o. Roman Hernoga. Wszystkich parafian, dobrodziejów i przyjaciół, a zwłaszcza czcicieli św. Józefa serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej.


6. W piątek serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci i młodzież na godz. 17.30, dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.00.


7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia. Ofiary będzie zbierać nasza Asysta.


8. Caritas naszej Archidiecezji zachęca do ożywienia tradycji jałmużny wielkopostnej. Służą temu wystawione na stoliku z gazetami tekturowe skarbonki. Owoce jałmużny przeznaczone są na pomoc chorym i biednym w naszej parafii. Pamiętajmy też, by na naszych świątecznych stołach nie zabrakło świec Caritas. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ich rozprowadzanie. Tradycyjnie, zajmie się tym młodzież gimnazjalna.


KOMUNIKATY KURII


- W dniu dzisiejszym Ks. Bp Adam Lepa obchodzi 80. urodziny. W osobistych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Jubilacie prosząc dla niego o siły do dalszej posługi Kościołowi Łódzkiemu.


- W łódzkiej Atlas Arenie w dniach 9 i 10 kwietnia odbędzie się „Arena Młodych”, natomiast 12 kwietnia odbędzie się „Arena Rodzin”, która będzie spotkaniem dedykowanym rodzinom w celu wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Ze szczegółami tych wydarzeń można zapoznać się na stronie internetowej naszej Archidiecezji. Bilety na spotkanie rodzin można otrzymać w zakrystii. 

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

17 marca 2019