OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Szósta Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

6nwc

1. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii. Otoczmy naszą serdeczną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, by pozostały zawsze wierne Jezusowi.


2. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci. Ofiary zbiera nasza Asysta.


3. W piątek obchodzić będziemy liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 10.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja wynagradzająca, następnie rozważanie tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie o godz. 11.30 odbędzie się Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca.


5. Od przyszłej soboty serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je sprawować przez cały miesiąc czerwiec po Mszy Świętej wieczornej.


6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu będziemy obchodzić XII Święto Dziękczynienia dziękując za pontyfikat papieża Jana Pawła II i za 33 lata posługi biskupiej Sługi Bożego kardynała Stefana Wy-szyńskiego, prosząc o jego rychłą beatyfikację. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiary będzie zbierać nasza Asysta.


7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.20 schola gregoriańska zaprasza na uwielbienie Najświęt-szego Sakramentu. O godz. 15.00 grupa „Pieta” zaprasza na spotkanie modlitewne ( w programie: Msza Święta, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, Litanie i inne modlitwy).


8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kameralny pieśni Stanisława Moniuszki i innych kompozytorów w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi, Jana Okraski – bas i Luizy Szczerba – fortepian.

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

26 maja 2019