OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czwarta Niedziela Wielkanocna

22 Kwietnia 2018 r.

niedziela dobrego pasterza1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej racji w naszej parafii gościmy braci kleryków z naszego Kar-melitańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszach Świętych w kruchcie kościoła można złożyć ofiary na potrzeby naszego Wyższego Seminarium. Ofiary zbierają nasi bracia klerycy.

 

2. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.


3. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz. 13.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Serdecznie zapraszamy najpierw do udziału we Mszy Świętej, a następnie w obrzędzie błogosławieństwa. Nad organizacją będzie czuwać nasza Asysta Karmelitańska.


4. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.


5. W środę będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.


6. Parafia św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa 22) zaprasza na kurs przedmałżeński, który roz-pocznie się w poniedziałek 7 maja 2018 r. o godz.19.00 i potrwa do 4 czerwca. Zapisu można dokonać pod nr tel. 503 143 321 lub w parafialnej poradni rodzinnej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie parafii św. Józefa –www.jozef.org.pl

 

 

Prośba Arcybiskupa Grzegorza Rysia
Kochani, Siostry i Bracia, w poprzednim tygodniu w domu jednej z rodzin w parafii pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie wybuchł gaz. Wszyscy członkowie tej trzypokoleniowej rodziny są ranni, a dom uległ całkowitemu zniszczeniu. Serdecznie Was proszę o modlitwę w intencji tej rodziny i o pomoc materialną dla niej. W niedzielę 29 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, aby zaradzić pierwszym potrzebom pokrzywdzonej rodziny i pomóc w odbudowie domu.
Ojciec Święty Franciszek uczy nas rozpoznawania Chrystusa Zmartwychwstałego po Jego ranach. W ranach członków tej tuszyńskiej rodziny rozpoznajemy Mistyczne Ciało Chrystusa, samych siebie,

Kościół, który współcierpi, gdy ciepią Jego członkowie.

+ Grzegorz Ryś Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

 

 

 

 

o.Piotr Bajorek OCD

22 kwietnia 2018 r. 

Proboszcz Parafii.