OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła

15 Pażdziernika 2017 r.

28 nd zw r A1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość

św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

reformatorki Naszego Zakonu.

 
2. Dzisiaj przypada 48. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka, założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi
ks. dr Jarosław Pater, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 
3. W dniu dzisiejszym zapraszamy także na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.
 
4. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej o Zmarłych. W naszym kościele w intencji Zmarłych poleconych modlitwie będziemy w miesiącu listopadzie codziennie sprawować Mszę Świętą (w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 7.00), natomiast każdego dnia wieczorem o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec wspominając imiona Zmarłych. Wypominki można składać w za-krystii, przy furcie klasztornej, a także w kancelarii parafialnej.
 
5. W ciągu tygodnia w liturgii:
* w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
* we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
* w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty;
* w piątek wspomnienie św. Jana  Kantego, kapłana;
* w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 
6. Przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem będziemy przeżywać jako Światową Niedzielę Misyjną.
Z tej racji będziemy gościć w naszej parafii o. Piotra Frosztęgę, który swoją misję kapłańską pełni w Mińsku na Białorusi.
Ojciec misjonarz, po każdej Mszy Świętej w kruchcie kościoła będzie zbierać ofiary na potrzeby misji na Białorusi.
 
7. Wspólnota modlitewna „Niebo jest tu” serdecznie zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 19.20. W programie: o godz. 18.00 modlitwa wstawiennicza w kaplicy pod kościołem, o godz. 19.20 (po nabożeństwie różańcowym) Wieczór Uwielbienia Pana, a po nim ok. 19.45 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.
 

 

Łódź 15 Pażdziernika 2017 r.

o.Piotr Bajorek OCD

Proboszcz Parafii.