OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziesiąta Niedziela zwykła

 10 Czerwca 2018 r.

10nzB

1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę w zostaną przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.


2. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


3. Asysta Karmelitańska organizuje pielgrzymkę do Lichenia połączoną ze zwiedzaniem Starego Miasta w Koninie. Wyjazd w sobotę 30 czerwca. Szczegóły w kruchcie kościoła. Zapisy w zakrystii i przy furcie.

 

4. OGŁOSZENIA KURII ARCHIDIECEZJALNEJ:


* Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
Dnia 13 lipca 2018 roku Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek będzie obchodził jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Z tej racji jak najserdeczniej zapraszam wszystkich do udziału we Mszy Świętej, którą Dostojny Jubilat będzie sprawował w sobotę 16 czerwca br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Zachęcam też wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej do modlitwy w intencji Księdza Arcybiskupa Władysława, aby Jezus Chrystus – Jedyny i Najwyższy Kapłan pozwolił Mu radować się obfitymi owocami Jego kapłańskiej misji dla dobra Kościoła.
Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

* Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku. O godz. 14.30 zostanie odprawiona Eucharystia w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Łodzi (ul. Kościelna 8/10), po której wyruszy marsz. Po dojściu do Parku Julianowskiego rozpocznie się festyn rodzinny, a w nim występy zespołów, tańce, animacje, gry i zabawy, grill oraz zabawa fantowa, w której główną nagrodę ufundował Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.


* Państwo Joanna i Tomasz Rożej, którzy w nocy 14 kwietnia 2018 roku z powodu wybuchu gazu stracili swój dom, pragną podziękować za okazaną pomoc i życzliwość Księdzu Arcy-biskupowi Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu, Księżom Proboszczom, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz wszystkim wiernym, którzy z dobroci serca okazali im pomoc modlitewną i finansową.

o.Piotr Bajorek OCD

10 Czerwca  2018 r. 

Proboszcz Parafii.