OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła

18 listopada 2018 r.

Sad ostateczny

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.


2. Przeżywamy Triduum przygotowujące do uroczystości św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej Asysty Karmelitańskiej. Dziś i jutro o godz. 18.00 Msza Święta z okolicznościowym kazaniem. Słowo Boże podczas Triduum oraz podczas dzisiejszych Mszy Świętych głosi o. Mirosław Zięba, nasz misjonarz z Usola Syberyjskiego. Ojciec misjonarz po Mszach Świętych zbiera ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc ubogim z Usola Syberyjskiego. Uroczystość odpustowa ku czci św. Rafała, której będzie przewodniczył o. Mirosław odbędzie się we wtorek 20 listopada o godz. 18.00.


3. Po południu zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


4. Dziś wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania najpierw na spotkanie w sali parafialnej, następnie na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.


5. W piątek o godz. 18.45 „Grupa Chwały” serdecznie zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.

Po Mszy Świętej odbędzie się Wieczór Uwielbienia Pana.


6. Wspólnota Święckiego Zakonu serdecznie zaprasza na spotkania biblijne – rozważanie Pisma Świętego metodą lectio divina.

Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 12.30 w sali Świeckiego Zakonu (wejście od kancelarii).


7. W ciągu tygodnia w liturgii:
- w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
- we czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
- w sobotę wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy męczenników z Wietnamu.


8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszach Świętych odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiona zostanie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia (O Jezus najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego) w dniu uroczystości można zyskać odpust zupełny.


9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętych będziemy gościć naszych braci kleryków z Karmelitańskiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszach Świętych bracia klerycy zbierać będą ofiary w kruchcie kościoła na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

 

 

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

18 Listopada 2018 r.